FEDAKÂRLIKTAN GEÇEN YAKINLAŞMA MEVSİMİ; KURBAN

Kemal Özden

İMH YİK Başkanı

Virüs musibeti sebebiyle bir araya gelemeden buruk geçirdiğimiz Ramazan Bayramının ardından Allah’a yakınlaşmamıza vesile olacak fedakârlık mevsimi Kurban’a kavuşuyoruz.

Dünyanın çeşitli bölgelerinden aynı kıbleye yöneldiğimiz Müslüman kardeşlerimiz ile kurbanlarımızı Allah’a adayarak kardeşliği, paylaşmayı, birliği hissetmenin lezzetini yaşıyoruz.

Malımızdan yapacağımız fedakârlık iradesi olan Kurban, içtimai bir ibadetken  “Canları ve malları mukâbilinde cenneti satın alan mü’minler…” vasfına yaklaşmamıza kapı aralayacaktır.

Yurt içinde ve yurt dışında kurban dağıtımına aracılık eden yardım kuruluşlarımız sosyal dayanışmayı arttırırken işlerimizi de bereketlendiriyor. Malımızın üzerinde hakkı olan kimsesiz, fakir fukara kardeşlerimizle kurban paylaşımı, gönüllerimizi merhamet ile birbirine bağlar.

Rabbimizin yüz yüze geçirebilmeyi lütfettiği bu Kurban Bayramımızda sıla-i rahim ile büyüklerimizin gönüllerini hoş tutalım, küçüklerimize muhabbetimizi ilmek ilmek işleyelim. Kurumlarımızdaki her bir kardeşim ile ‘Canım kurban olsun senin yoluna’ sözünü maddi, manevi her cihetle idrak edebileceğimiz bayramlara erişmeyi niyaz ediyorum.